Shelby County Athletic League

Welcome to the Official Website of the Shelby County Athletic League. We hope you find the information you are looking for at this site and enjoy learning more about the schools and teams. Thanks again and remember to visit often.



2017 Baseball Standings

TEAM
LEAGUE
OVERALL
Russia
10-2
24-8
Anna
10-2
19-10
Fort Loramie
10-2
20-11
Houston
5-7
9-16
Jackson Center
4-8
7-14
Botkins
3-9
5-17
Fairlawn
0-12
1-17

PAST GAMES

Saturday, June 3
Division IV State Final
at Huntington Park
Minster 2, Russia 1

Friday, June 2
Division IV State Semifinal
at Huntington Park
Russia 7, Dalton 6

Saturday, May 27
Division IV Regional Final
at Springfield
Russia 3, Newark Catholic 2

Friday, May 26
Division IV Regional Semifinal
at Springfield
Russia 8, Fort Loramie 4

Tuesday, May 23
Regular Season
Chaminade-Julienne 6, Russia 1

Saturday, May 20
Division III District Final
at Brookville
Cincinnati Hills Christian Academy 1, Anna 0

Division IV District Final
at Newton
Fort Loramie 10, Southeastern 5

Division IV District Final
at Eaton
Russia 12, Newton 2

Wednesday, May 17
Division III Sectional
at Tecumseh
Anna 13, Northeastern 12

Division IV Sectional
at Piqua Hardman Field
Fort Loramie 7, Triad 4

Division IV Sectional
at Sidney High School
Russia 7, Lehman 4 (10 Inn.)

Tuesday, May 16
Regular Season
Jackson Center 6, Botkins 2
Northmont 7, Anna 0

Monday, May 15
Regular Season
Tri-County North 10, Anna 9

Saturday, May 13
Regular Season
Fort Loramie 8, Fort Recovery 2

Friday, May 12
Regular Season
Russia 13, Botkins 0

Thursday, May 11
Regular Season
Anna 17, Fairlawn 1
Fort Loramie 4, Russia 0
Houston 5, Jackson Center 4

Wednesday, May 10
Division III Sectional
Anna 11, East Clinton 1

Division IV Sectional
Fort Loramie 11, Riverside 1
Russia 9, Covington 1
Triad 10, Houston 0

Tuesday, May 9
Regular Season
Anna 16, Botkins 6
Jackson Center 15, Fairlawn 0

Monday, May 8
Division IV Sectional
Houston 14, Botkins 4
Mechanicsburg 14, Fairlawn 0
Riverside 15, Jackson Center 1

Regular Season
Waynesville 7, Anna 4

Saturday, May 6
Lima Shawnee 6, Russia 3
West Liberty-Salem 8, Fort Loramie 3

Wednesday, May 3
Fort Loramie 7, Houston 6 (9 Inn.)

Tuesday, May 2
Anna 13, West Liberty-Salem 4
Ansonia 13, Fairlawn 3
Fort Loramie 8, Riverside 1

Monday, May 1
Houston 12, Fairlawn 2
Russia 4, Anna 2

Friday, April 28
Anna 2, Marion Local 0
Fort Loramie 5, St. Henry 2
Franklin Monroe 9, Houston 2
Jackson Center 16, Upper Scioto 9
New Knoxville 12, Botkins 5
Russia 15, Fairlawn 0

Thursday, April 27
Anna 11, Jackson Center 0
Botkins 4, Houston 2
Fort Loramie 17, Fairlawn 0

Tuesday, April 25
Jackson Center 10, Botkins 9
Russia 5, Anna 4

Monday, April 24
Anna 13, Houston 1
Fort Loramie 12, Botkins 1
Lehman 23, Fairlawn 0
Russia 16, Jackson Center 1

Saturday, April 22
Anna 3, Versailles 0
Fort Loramie 4, Elida 3
Minster 16, Fort Loramie 12
Mechanicsburg 23, Fairlawn 2
Misssinawa Valley 10, Botkins 0
Newton 22, Houston 9
Troy Christian 7, Houston 4
Fort Recovery 13, Russia 8 (Game 1)
Russia 13, Fort Recovery 11 (Game 2)

Friday, April 21
Anna 19, Covington 4
Jackson Center 6, Bradford 5
Russia 5, Versailles 3

Thursday, April 20
Anna 10, Fort Loramie 1
Botkins 6, Fairlawn 2
Russia 13, Houston 3
West Liberty 6, Jackson Center 0

Tuesday, April 18
Anna 9, Miami East 3
Fort Loramie 18, Jackson Center 2
Houston 10, Fairlawn 0
Spencerville 10, Botkins 0

Monday, April 17
Anna 18, Fairlawn 2
Fort Loramie 3, Russia 2
Houston 6, Jackson Center 5

Saturday, April 15
Botkins 5, Ansonia 2 (Game 1)
Botkins 5, Ansonia 4 (Game 2)
Versailles 2, Fort Loramie 1
Fort Loramie 10, Brookville 4
Minster 13, Anna 1
New Knoxville 10, Houston 6 (Game 1)
New Knoxville 10, Houston 4 (Game 2)
Piqua 12, Russia 2 (Game 1)
Russia 18, Piqua 13 (Game 2)

Friday, April 14
Anna 9, Houston 0
Mississinawa 11, Jackson Center 4 (8 Inn.)
New Bremen 3, Fort Loramie 2
Upper Scioto Valley 11, Botkins 9

Thursday, April 13
Anna 12, Botkins 3
Fort Loramie 14, Jackson Center 4
Russia 17, Fairlawn 1

Tuesday, April 11
Fort Loramie 9, Botkins 3
Houston 4, Bradford 3
Russia 24, Jackson Center 0
Wayne 8, Anna 2

Monday, April 10
Fort Loramie 7, Houston 2
Jackson Center 8, Fairlawn 4
Russia 11, Botkins 0

Saturday, April 8
Jackson Center 17, Waynesfield 4
Minster 11, Fort Loramie 1 (Game 1)
Minster 9, Fort Loramie 1 (Game 2)
Ridgemont 11, Botkins 1 (Game 1)
Ridgemont 11, Botkins 8 (Game 2)
St. Henry 3, Russia 1 (8 Inn.)
Russia 1, Marion Local 0 (8 Inn.)
Troy 9, Anna 5

Friday, April 7
Fort Loramie 20, Covington 3
Fort Recovery 11, Houston 1
Indian Lake 4, Anna 0
Lehman 22, Botkins 0
New Bremen 15, Jackson Center 0
Russia 15, Marion Local 12

Tuesday, April 4
Anna 5, New Bremen 2
Fort Loramie 8, Marion Local 4
New Knoxville 13, Fairlawn 3

Monday, April 3
Anna 13, Jackson Center 0
Fort Loramie 11, Fairlawn 0
Houston 4, Botkins 2
Russia 3, Arcanum 2

Saturday, April 1
Houston 5, New Bremen 1
New Knoxville 3, Jackson Center 2
Russia 11, Franklin Monroe 0
Wapakoneta 3, Fort Loramie 1

Friday, March 31
Houston 6, Ansonia 2

Tuesday, March 28
Coldwater 11, Fort Loramie 1
Russia 17, Minster 6

Monday, March 27
Anna 2, Fort Loramie 0
Benjamin Logan 11, Jackson Center 5
Botkins 9, Fairlawn 2
Russia 8, Houston 6

Saturday, March 25
Anna 13, New Knoxville 3
Fairlawn 16, Waynesfield-Goshen 3
Springfield Catholic 5, Houston 3 (Game 1)
Springfield Catholic 15, Houston 8 (Game 2)

FUTURE GAMES

Season Complete