Boys' Basketball All-SCAL

2020-21

First Team

Aidan Reichert, Sr., Jackson Center (POY)
McKane Finkenbine, Jr., Anna
Jayden Priddy, Sr., Botkins
Jacob Pleiman, Jr., Botkins
Caeleb Meyer, Sr., Fort Loramie

Second Team

Ben Kovacs, Sr., Anna
Isaiah Masteller, Sr., Anna
Skyler Piper, Sr., Fairlawn
Carter Pleiman, So., Botkins
Hayden Quinter, Fr., Russia

Honorable Mention

Ashton Piper, Sr., Fairlawn
Grant Albers, Sr., Fort Loramie
Caleb Maurer, So., Fort Loramie
Wyatt Kunk, Sr., Houston
Trevor Sosby, Sr., Jackson Center
Jace Mullenhour, So., Jackson Center
Camdyn Reese, So., Jackson Center

2019-20

First Team

Aidan Reichert, Jr., Jackson Center (POY)
Bart Bixler, Sr., Anna
Ashton Piper, Jr., Fairlawn
Jayden Priddy-Powell, Jr., Botkins
Isaac Lininger, Sr., Anna

Second Team

Mason Dapore, Sr., Russia
Nick Brandewie, Sr., Fort Loramie
Jacob Pleiman, So., Botkins
Skyler Piper, Jr., Fairlawn
Riley Huelskamp, Sr., Anna

Honorable Mention

Kamren Steward, Sr., Anna
Zane Paul, Jr., Botkins
Grant Albers, Jr., Fort Loramie
Caeleb Meyer, Jr., Fort Loramie
Nate Meyer, Jr., Fort Loramie
Adam Winner, Sr., Houston
Christopher Elchert, Sr., Jackson Center

2018-19

First Team

Griffin Doseck, Sr., Anna (POY)
Aidan Reichert, So., Jackson Center
Trent Platfoot, Sr., Jackson Center
Riley Huelskamp, Jr., Anna
Bart Bixler, Jr., Anna

Second Team

Nick Brandewie, Jr., Fort Loramie
Ashton Piper, So., Fairlawn
Spencer Heuker, Sr., Botkins
Mason Dapore, Jr., Russia
Daniel Kearns, Sr., Russia

Honorable Mention

Zane Paul, So., Botkins
Eli Rosengarten, Sr., Fort Loramie
John Leist, Sr., Houston
Christopher Elchert, Jr., Jackson Center
Jordan York, Sr., Russia

2017-18

First Team

Wyatt Bensman, Sr., Anna (POY)
Dillon Braun, Sr., Fort Loramie
Jack Dapore, Sr., Russia
Evan Berning, Sr., Fort Loramie
Tyler Siegel, Sr., Fort Loramie

Second Team

Griffin Doseck, Jr., Anna
Bryce Sosby, Sr., Jackson Center
Daniel Kearns, Jr., Russia
Jordan York, Jr., Russia
Drew Brautigam, Sr., Fairlawn

Honorable Mention

Joel Cathcart, Sr., Anna
Bart Bixler, So., Anna
Riley Huelskamp, So., Anna
Spencer Heuker, Jr., Botkins
Zane Paul, Fr., Botkins
Luke Hickman, Sr., Fairlawn
Howie Ludwig, Jr., Houston
Trent Platfoot, Jr., Jackson Center

2016-17

First Team

Nathan Lessing, Sr., Fairlawn (POY)
Brady Wildermuth, Sr., Jackson Center
Dylan Cordonnier, Sr., Russia
Luke Bergman, Sr., Botkins
Dillon Braun, Jr., Fort Loramie

Second Team

Wyatt Bensman, Jr., Anna
Cole Tebbe, Sr., Russia
Evan Berning, Jr., Fort Loramie
Tyler Siegel, Jr., Fort Loramie
Cameron Arnold, Sr., Houston

Honorable Mention

Nathan Frilling, Sr., Anna
Nick Brautigam, Sr., Fairlawn
Luke Hickman, Jr., Fairlawn
Bryce Sosby, Jr., Jackson Center
Jack Dapore, Jr., Russia