Softball All-SCAL

2020-21

First Team

Riley Hammonds, Jr., Russia (POY)
Clara Gephart, Sr., Fort Loramie
Simone Puthoff, So., Russia
Taylor Poeppelman, So., Anna
Aubrey Baker, Jr., Fort Loramie
Brenna Cobb, Fr., Anna
Makenna Hoying, So., Russia
Megan Maier, Jr., Houston
Ava Turner, So., Fort Loramie

Second Team

Reese Goubeaux, So., Russia
Gabrielle Wooley, Jr., Jackson Center
Kate Ruhenkamp, Fr., Fort Loramie
Peyton New, Jr., Houston
Carissa Edwards, Jr., Anna
Aubrey Turner, So., Fort Loramie
Grace Slade, Jr., Houston
Brooke Pettus, So., Anna
Ashley Roush, Sr., Fairlawn

Honorable Mention

Nylah Crosson, Sr., Anna
Bree Metzler, So., Anna
Haley Payne, Sr., Botkins
Shelby Huelskamp, Sr., Botkins
Alexia Graves, Sr., Fairlawn
Alayna Vanhorn, So., Fairlawn
Katelyn DeLoye, Sr., Fort Loramie
Lauren Bergman, Jr., Fort Loramie
Ella Hoelscher, So., Fort Loramie
Katie Maier, Fr., Houston
Regan Davidson, Sr., Jackson Center
Ashley Mullenhour, Sr., Jackson Center
Kendall Monnin, Sr., Russia
Sophie Francis, Jr., Russia
CeCe Borchers, So., Russia

2019-20

2019-20 season canceled due to COVID-19 pandemic.

2018-19

First Team

Aleah Frilling, Sr., Fort Loramie (POY)
Olivia Place, Sr., Anna
Jenna Cordonnier, Sr., Russia
Emilee Foster, Sr., Houston
Clara Gephart, So., Fort Loramie
Shea Borchers, Sr., Russia
Allisen Foster, Jr., Houston
Carey White, Jr., Anna
Riley Hammonds, Fr., Russia

Second Team

Courtney Sutton, Jr., Botkins
Desiree' Fogt, Jr., Fort Loramie
Elaina Crosson, Sr., Anna
Olivia Moorman, Jr., Russia
Renee Gent, Sr., Fairlawn
Macy Imwalle, Jr., Fort Loramie
Peyton New, Fr., Houston
Ashley Mullenhour, So., Jackson Center
Taylor Spence, Sr., Anna

Honorable Mention

Grace Maurer, Sr., Anna
Maggie Buettner, Jr., Botkins
Haley Payne, So., Botkins
Lauren Dudgeon, Sr., Fairlawn
Aubrey Baker, Fr., Fort Loramie
Olivia Bowser, Sr., Houston
Kennedy Jackson, So., Jackson Center
Riley Jackson, Sr., Jackson Center
Kennedie Goubeaux, Sr., Russia
Ashley Scott, So., Russia
Sophie Francis, Fr., Russia

2017-18

First Team

Grace Saunders, Sr., Russia (POY)
Olivia Place, Jr., Anna
Aleah Frilling, Jr., Fort Loramie
Lauren Monnin, Sr., Russia
Rebekah New, Sr., Houston
Macey Richard, Sr., Anna
Kylee Sherman, Sr., Russia
Clara Gephart, Fr., Fort Loramie
Connor Pipke, Sr., Jackson Center

Second Team

Sarah Monnier, Sr., Houston
Lexi Monnin, Jr., Russia
Riley Osborn, Sr., Anna
Emilee Foster, Jr., Houston
Elaina Crosson, Jr., Anna
Heather Eilerman, Sr., Fort Loramie
Courtney Sutton, So., Botkins
Morgan Holscher, Sr., Fort Loramie
Renee Gent, Jr., Fairlawn

Honorable Mention

Carey White, So., Anna
Skylar Jones, Jr., Fairlawn
Abby Holthaus, Sr., Fort Loramie
Macy Imwalle, So., Fort Loramie
Brooklyn Felver, Sr., Houston
Allisen Foster, So., Houston
Bryanna Davis, Sr., Jackson Center
Claudia Counts, Sr., Russia
Shea Borchers, Jr., Russia
Jenna Cordonnier, Jr., Russia

2016-17

First Team

Maria Herron, Sr., Russia (POY)
Grace Saunders, Jr., Russia
Macey Richard, Jr., Anna
Jenna Jarrett, Sr., Houston
Sarah Monnier, Jr., Houston
Megan Koppin, Sr., Fort Loramie
Abby Holthaus, Jr., Fort Loramie
Maddie Borchers, Sr., Russia
Olivia Place, So., Anna

Second Team

Lexi Monnin, So., Russia
Camryn Hoehne, Sr., Jackson Center
Riley Osborn, Jr., Anna
Elaina Crosson, So., Anna
Addie White, So., Houston
Cassie Meyer, Sr., Jackson Center
Aleah Frilling, So., Fort Loramie
Olivia Bowser, So., Houston
Courtney Sutton, Fr., Botkins

Honorable Mention

Taylor Spence, So., Anna
Mikayla Place, Sr., Botkins
Ashleigh Gibson, Jr., Botkins
Madison Pierce, So., Fairlawn
Arizonia McCormick, Fr., Fairlawn
Morgan Holscher, Jr., Fort Loramie
Connor Pipke, Jr., Jackson Center
Katelyn Sosby, So., Jackson Center
Katie Swartz, Sr., Russia
Lauren Monnin, Jr., Russia
Shea Borchers, So., Russia
Jenna Cordonnier, So., Russia